Skanėstai šunims: sveiki ir natūralūs

Skanėstai šunims

Šlapias ir sausas maistas šunims neabejotinai sudaro didžiąją dalį kasdienio maisto raciono. Tačiau dauguma šunų augintojų stengiasi jį paįvairinti įvairiais skanėstais, kuriuos labai mėgsta jų augintiniai. Skanėstai yra ne tik maistas, bet ir puiki pagalbos priemonė, norint dresuoti ir motyvuoti šunį atlikti įvairias užduotis arba tiesiog pradžiuginti keturkojį draugą, kai jam pabosta...

Šlapias ir sausas maistas šunims neabejotinai sudaro didžiąją dalį kasdienio maisto raciono. Tačiau dauguma šunų augintojų stengiasi jį paįvairinti įvairiais skanėstais, kuriuos labai mėgsta jų augintiniai. Skanėstai yra ne tik maistas, bet ir puiki pagalbos priemonė, norint dresuoti ir motyvuoti šunį atlikti įvairias užduotis arba tiesiog pradžiuginti keturkojį draugą, kai jam pabosta įprastas ėdalas. 

Šiuolaikiniai skanėstai šunims būna patys įvairiausi, nuo natūralių kaulų, odų ir kitų džiovintų gyvulių kūno dalių bei organų iki skirtingų skonių sausainių. Nors šunys dažniausiai gana entuziastingai ėda tokį maistą ir retai kada atsisako skanaus kąsnelio, tačiau visgi rekomenduojama nepersistengti su skanėstais. Jie turėtų būti naudojami kaip paskata ir ėdalo paįvairinimas, bet jokiu būdu neturėtų tapti kaip vienintelis maistas augintiniui.

Kada duoti skanėstus šunims?

Kiekvienas šeimininkas geriausiai žino kas patinka jo šuniui, tačiau ne visus produktus, kuriuos mėgsta augintinis galima duoti kasdien. Dėl šios priežasties, skanėstus rekomenduojama duoti tik tam tikrais atvejais. Pavyzdžiui:

- Mokant arba dresuojant šunį, kai jis klausosi arba tinkamai elgiasi;

- Kai reikia atkreipti šuns dėmesį;

- Keičiantis dantims, yra duodami kietesni skanėstai, kurie padeda šuniukui pasikasyti dantenas, o kai kurie skanėstai padeda nuvalyti apnašas nuo dantų;

- Yra skanėstų, kurių sudėtis papildyta vitaminais, mineralais ir kitais naudingais organizmui mikroelementais. Juos galima duoti kaip imunitetą stiprinančius priedus, kurie tinka tiek mažiems šuniukams, tiek ir suaugusiems šunims.

- Neretai skanėstai yra naudojami kai augintiniams bandoma sugirdyti arba sušerti vaistus, kurių tiesiogiai ėsti šie atsisako.

- Mažus šuniukus skanėstais galima skatinti už kiekvieną naują pasiekimą, tokį kaip nuėjimą į tualetą, komandos išpildymą ar kitą veiksmą.

Dėl plataus skanėstų šunims pasirinkimo, jie tinka įvairių veislių, dydžių ir amžiaus gyvūnams. Kartais jų vietoje gali būti naudojamas ir paprastas sausas maistas šunims, jei jį labai mėgsta jūsų augintinis. Tačiau išskirtiniai skanumynai sukuria ypatingas akimirkas ir tikrai gali motyvuoti gyvūną labiau nei įprastas ėdalas. Mūsų asortimente galite rasti šiuos skanėstus, kurie padės įvairiausiose situacijose:

Užkandžiukai  - nedideli maistiniai gabaliukai, įvairių skonių ir formų dažnai naudojami treniruočių metu, kad paskatinti šunį;

Sausainiai ir biskvitai – sausi, traškus gabaliukai;

Natūralūs skanėstai – galvijų ir kitų gyvulių, o taip pat paukštienos dalys. Tai dažnai didesni skanėstai, kurių pakanka ilgesniam laikui. Kalakutų ir vištų kojos, kiaulių, triušių ir jaučių ausys, džiovinti skrandžiai ir t.t.

Bambukiniai kaulai – ilgalaikiam kramtymui skirti skanėstai-žaislai.

Džiovintos ir vytintos mėsos juostelės;

Liofilizuoti (džiovinti šaltyje) mėsos skanėstai;

Dantims ir dantenoms skirti pagaliukai, lazdelės ir kiti skanėstai.

Skanėstų šunims rūšys

Visą skanėstų asortimentą galima būtų suskirstyti į kelias pagrindines rūšis, priklausomai nuo to, kam jie yra skirti:

1. Tradiciniai arba naudojami kaip paskatinimas šunims kasdienėje veikloje arba treniruočių metu už gerai įvykdomas komandas – čia tinka visų tipų nedideli užkandžiai, sausainiai, nedidelės juostelės. Sausas bambukinis arba natūralus kaulas netiks, nes jis gali ilgam atitraukti gyvūno dėmesį nuo pagrindinės užduoties. 

2. Profilaktiniai skanėstai, skirti geresnės augintinio savijautos ir sveikatos palaikymui. Tai yra visi dantims ir dantenoms skirti skanumynai bei natūralūs produktai, o taip pat skanėstai su vitaminais. 

3. Specializuoti arba skirti šunims, kurie turi alergijų. 

4. Begrūdžiai – tinkantys šunims, kurie turi jautrias virškinimo sistemas. Tai dažnai būna dietinis maistas, be jokių priedų. Jie naudojami gydymo ir profilaktikos atvejais. 

Renkantis skanėstus savo augintiniams, reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į produktų sudedamąsias dalis, tačiau ir turimo gyvūno ūgį, svorį, amžių bei veislę. Kuo didesnis yra šuo, tuo daugiau jam reikia naudingų maistinių elementų, užtikrinančių sveiką organizmo veiklą. Dėl to pakuotės ir patys skanėstai būna didesni ir turi didesnę energetinę vertę. Mažesnių veislių augintiniams tiks smulkesni skanėstai. Jauniems šuniukams derėtų duoti kuo labiau maistingesnius kąsnelius, o dantų keitimosi laikotarpiu – kažką, kas padės atitraukti dėmesį nuo šeimininkų baldų ir avalynės, kas padėtų pasikasyti dantenas.

Skanėstai šunims internetu

Mūsų asortimente yra siūlomi įvairių rūšių aukštos kokybės skanėstai šunims patrauklia kaina, kuriuos patogiai galite išsirinkti ir įsigyti internetu. Dažnai galima rasti įvairių skanėstų, kuriems yra taikoma akcija, nes taip stengiamės, kad šunų augintojai turėtų galimybę įsigyti reikalingo šunų maisto pigiau nei jį siūlo kitos specializuotos parduotuvės.